Природні умови і природні ресурси

В геоструктурному відношенні територія села розташована на борту Дніпровсько-Донецької западини, в межах якої кристалічний фундамент глибоко занурений під товщею осадових порід віком від пермського до неогенового періоду. Потужність осадового шару збільшується у північно-східному напрямі. Товщі до антропогенового комплексу властиве моноклінальне залягання шарів та збільшення їх потужностей з заходу на схід в бік осьової частини Дніпровсько-Донецької западини. В геологічному розрізі територія села представлена Балтійським ярусом(вапняк, піски, глини), Сеноманським ярусом( піски з прошарком піщаників), Київською світою(мергель, глина, глауконітові піски), Харківською світою(дрібнозернисті глауконітові піски та глини). Антропогенові відкладення мають алювіальне та водно-льодовикове походження. Перший від поверхні прошарок порід складений лесовими відкладеннями, другий прошарок – алювіальними та флювіогляціальними пісками.

За даними Тетерівської та Немішаєвської метеорологічних станцій, клімат села помірно-континентальний з помірно жарким літом та помірно холодною зимою. Середньорічна температура повітря становить +6,8С, середньорічна температура найхолоднішого місяця січня -5,9С, а найтеплішого липня +19,1С. Найнижча абсолютна температура _36С і максимальна +39С вказують на можливі випадки вимерзання сільськогосподарських культур в малосніжні зими.

Середньорічна кількість опадів становить 602мм, при цьому основна їх кількість припадає на теплий період року.

Розподіл опадів на протязі року сприятливий для ведення сільського господарства – 70-72% випадає в період вегетації. Для села характерні довгочасні та порівняно суворі зими. Сніговий покрив тримається 105-110 діб середньою висотою 25-30см. Весна рання. Тривалість весняного періоду 49 діб. Середні запаси вологи в грунті в весняний період сягають 160-170мм. Осінь пізня, її тривалість сприяє дозріванню та своєчасному збиранню сільгоспкультур.

Основний водоносний горизонт-бучацький. Глибина залягання водоносного горизонту – від 33 до 67 метрів. Вода з підвищеним вмістом заліза. Грунтовий покрив складений дерново-підзоленими, глинисто-піщаними, дерново-слабопідзоленими піщаними, світлосірими супіщаними, сірими опідзоленими легкосуглинковими, лугово-чорноземними легкосуглинковими, заплавними луговими глейованими легкосуглинковими, заплавними торфоболотними, дерновими глибокоглейованими супіщаними та дерново-оглеєними грунтами. Природна родючість грунтів невисока.

Рельєф території має хвилясто-горбкувате плато, порізане ярами з пониженням в напрямку до річки Ірпінь.

Площа території села Мостище в існуючих межах складає 1529 га

Населення складає 497чол.

Система соціально-культурного обслуговування  сформована на міжселенній основі з центром у смт.Макарів та м.Київ.

Територія села в існуючих межах за функціональним призначенням поділяється на селищні, громадські та виробничо-комунальні території.

Громадський центр сформований в східній частині села, З об»єктів громадського обслуговування на території села розташовуються:

• дитяча дошкільна установа;
  • адмінбудинок з ФАПом та бібліотекою;
  • Мостищенська спеціалізована загальноосвітня школа інтернат І-ІІ ст.. на 150 учнів;
  •  5 магазинів(прод./ промтоварів);
  • клуб на 100 місць;
  • Храм Воздвиження Хреста Господнього УПЦ МП.

На території Мостищанської сільської ради розташовані 6 садових товариств: «Рибчин Яр», «Сади», «Джерело», «Новосілківське», «Механізатор», «Краєвид».

З півночі на південь територією села приходить низка ставків. З півночі та заходу територія населеного пункту межує з лісними масивами. З півдня територія населеного пункту межує з р.Ірпінь.